Աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Նիդերլանդների Թագավորության Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի պատվիրակությունը Հերի վան Բոմելի գլխավորությամբ մայիսի 12-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են խոնարհել 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին եւ մեկ րոպե լռությամբ ու խոնարհումով հարգել մեկուկես միլիոն անմեղ զոհերի հիշատակը:
Նրանք եղել են Ցեղասպանության թանգարանում. պատվիրակության ղեկավար Հերի վան Բոմելը գրառում է կատարել պատվավոր հյուրերի գրքում:

On May 12 the Delegation of the Committee on Foreign Affairs of the House of Representatives of the Kingdom of the Netherlands led by Harry van Bomel, which arrived in Armenia on a working visit, went to the Armenian Genocide Complex of Tsitsernakaberd accompanied by the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan.
The members of the Delegation laid flowers at the memorial eternalizing the memory of the 1915 Armenian Genocide victims and paid their tribute to the memory of one and a half million innocent victims.
They visited the Armenian Genocide Museum-Institute: the Head of the Delegation Harry van Bommel left a note in the Book of Honourable Guests.